Summer Solstice 2014 Results June 25 2014

Long Course

Placing Name Boat Time
1 Ian & Alan Tordoff Tandem Kayak 01:14:00
2 GB Dragonboat Team Dragonboat 01:14:15
3 Colin Cartwright Single Kayak 01:18:30
4 Alan & Ursula Macintosh Tandem Kayak 01:25:05
5 Andrew Morton Single Kayak 01:25:13
6 Kenny Fraser Single Kayak 01:25:13
7 Jeff Parker Single Kayak 01:33:26
8 Kevin Locke Single Kayak 01:33:27
9 Kate Duffus Single Kayak 01:37:19
10 Paul Vousden & Tim Austin Tandem Kayak 01:37:32
11 Martin Tonge Single Kayak 01:37:44
12 Steve Whipp Single Kayak 01:37:51
13 John Wennington Outrigger Canoe 01:39:22
14 Ben Nelson Single Kayak 01:39:22
15 Malcolm Goodall Single Kayak 01:40:09
16 Alex Pilkington Single Kayak 01:40:44
17 David Kay Single Kayak 01:41:13
18 Trisha Corless Outrigger Canoe 01:44:01
19 Alan Paterson Single Kayak 01:44:18
20 Lizelle kemp Single Kayak 01:45:58
21 Ben Beachell Single Kayak 01:46:01
22 Martin Lucas Single Kayak 01:47:22
23 Roswitha Wagenknecht Single Kayak 01:47:32
24 Daniel Finlayson Outrigger Canoe 01:49:16
25 Paul Hill Single Kayak 01:49:26
26 Mitch Dunne Single Kayak 01:50:40
27 John Court Outrigger Canoe 01:51:30
28 Dan Hopwood Outrigger Canoe 01:51:32
29 Stuart Bates Single Kayak 01:52:36
30 Malcolm Stubbs Single Kayak 01:52:40
31 Adam & Steve Tandem Canoe 01:53:09
32 Dave Spence Single Kayak 01:54:16
33 Mike Dagley Single Kayak 01:54:21
34 Pete Astles Single Kayak 01:55:53
35 Lawrence Harris Single Kayak 01:55:54
36 Paddlers for Life Dragonboat 01:59:09
37 David Oates Single Kayak 02:00:30
38 Rob Britton Outrigger Canoe 02:07:45
39 Julia Kay Single Kayak 02:08:24
40 Dinah Ramenbusd Single Kayak 02:10:47
41 Jane Parker Single Kayak 02:12:02
42 Roger Butterfield Single Kayak 02:12:06
43 Simon Dunton SUP 02:12:26
44 Alistair Swinsco SUP 02:17:55
45 Alan & Mags Tandem Canoe 02:18:01
46 Lucy Pearce SUP 02:21:10
47 Bill Stephens Single Canoe 02:25:20
48 Julian Maclaine Single Kayak 02:25:24
49 Claire Maclaine Single Kayak 02:25:25
50 Richard Butler Single Kayak 02:29:10
51 Stephen Odonell SUP 02:34:45
52 Ben & Britta Tandem Kayak 02:45:04
53 Belinda Randall SUP 03:15:06
54 Simon Johnson Single SOT Kayak 03:15:11
55 Dan Jones Single Kayak 03:15:42
56 Ella Jones Single Kayak 03:15:49
57 Catherine & Family Canoe 03:16:01

Short Course

Placing Name Boat Time
1 Kenny Fraser Single Kayak 00:43:42
2 Kevin Locke Single Kayak 00:45:47
3 Alan Paterson Single Kayak 00:48:34
4 Kate Duffus Single Kayak 00:48:54
5 Lizelle Kemp Single Kayak 00:52:47
6 Stuart Bates Single Kayak 00:53:41
7 Paul Hill Single Kayak 00:54:44
8 Mike Dagley Single Kayak 00:54:58
9 Malcolm Stubbs Single Kayak 00:56:37
10 Amanda Spavin Single Kayak 01:00:14
11 Natalie & William & Dog Tandem Kayak 01:04:05
12 Geoff & Rory Tandem Kayak 01:08:24
13 Alistair Swinsco SUP 01:15:08
14 Keith Houldsworth Single Kayak 01:23:45
15 Alison Rennie SUP 01:25:56
16 Senga Blackmore SUP 01:34:15
17 Richard Grave SUP 02:04:49